Oprogramowanie dla firm kluczem
do rozwoju biznesu

Przedsiębiorstwa z roku na rok coraz wyraźniej dostrzegają potrzebę wdrażania zintegrowanych rozwiązań biznesowych, które pozwolą im na zwiększenie wydajności pracy wszystkich działów. Nowoczesne i odpowiednio dobrane do potrzeb oprogramowanie dla firm pozwala na automatyzację czasochłonnych zadań ręcznych, przystosowanie oferty do zmieniających się potrzeb konsumentów, dostęp do aktualnych i pełnych danych oraz zaawansowaną analitykę.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą rodzinną firmę, średniej wielkości zakład produkcyjny czy wielooddziałową korporację - dzięki narzędziom IT zbudujesz swoją przewagę konkurencyjną.

Zadbaj o swój biznes, wybierając zintegrowany i elastyczny system ERP do zarządzania przedsiębiorstwem, taki jak Microsoft Dynamics 365 Business Central (Dynamics NAV).

System ERP odpowiedzią
na zmieniające się potrzeby firmy

Wymagania rynku stale ewoluują, podążając w zgodzie z trendami cyfrowej transformacji. Cyfryzacja stawia przed przedsiębiorcami nowe wyzwania, którym można sprostać jedynie w sytuacji, kiedy wszystkie procesy zachodzące w firmie przekładają się na płynność oraz wydajność pracy. Dlatego właśnie organizacje decydują się na odejście od tradycyjnych systemów do zarządzania, które - odrębne dla każdego działu - nie zapewniają efektywnego przepływu informacji.

Współczesne programy dla firm klasy ERP (ang. Enterprise Resource Planning) pozwalają natomiast dysponować zasobami przedsiębiorstwa w oparciu o zintegrowaną bazę danych, a tym samym na stałą kontrolę, monitorowanie bieżących zmian i działanie w oparciu o aktualne informacje, które trafiają do pracowników oraz kadry zarządzającej automatycznie - bez konieczności ich ręcznego przesyłania między programami.

Oprogramowania dla firm klasy ERP pojawiły się na rynku jako naturalny następca systemów MRP, służących planowaniu zapotrzebowania materiałowego dla produkcji. Rosnące możliwości informatyki skutkowały ich rozbudową, z czasem obejmując swoimi funkcjonalnościami wszystkie obszary działalności organizacji i tworząc tym samym rozwiązanie znane obecnie jako system ERP.

Praca z Business Central

Co to jest system ERP – Rozmowy o IT

Poznaj od podstaw oprogramowanie dla firm klasy ERP podczas cyklu spotkań z ekspertami technologii „Rozmowy o IT”. Czym jest system ERP, jak wybrać oprogramowanie odpowiednie dla siebie i z czym wiąże się wdrożenie? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Jakie obszary pozwoli Ci kontrolować odpowiednio dobrany program do zarządzania firmą?

  • Zasoby ludzkie
  • Administracja
  • Analityka i raporty
  • Kadry i płace
  • Środki trwałe
  • Serwis
  • Obsługa klienta
  • Sprzedaż
  • Magazyn
  • Produkcja
  • Logistyka
  • Finanse

Potrzeby firm stale się zmieniają. Elastyczne oprogramowanie do zarządzania Dynamics 365 Business Central pozwoli Ci na stopniowe wdrażanie niezbędnych funkcjonalności - zależnie od aktualnych wymagań. Możesz także rozbudowywać je o dodatkowe aplikacje branżowe, takie jak narzędzie analityczne Power BI czy aplikację Master Data Management System dedykowaną konsolidacji danych w obrębie wielu firm czy oddziałów.

Poznaj dodatkowe aplikacje biznesowe

Rozbuduj możliwości systemu ERP pod konkretne potrzeby swojej firmy.

Poradnik Przedsiębiorcy

Buduj strategie biznesowe w oparciu o nowe możliwości

Rosnący popyt na usługi wpływa na intensywny rozwój organizacji oraz wzrost przychodów. Wraz ze wzrostem konieczne jest sprostanie nowym wyzwaniom. Aby wzmocnić pozytywny trend, konieczne jest wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych. W takiej sytuacji wykorzystywane dotychczas programy księgowe bądź niezależne systemy do zarządzania relacjami z klientami mogą już nie wystarczyć. Zintegrowana, przystępna cenowo technologia systemów dla firm ma za zadanie wspomagać przedsiębiorstwa w rozwiązaniu tego problemu.

Business Central

Określaj trendy oraz prognozy dla zapotrzebowania

Integrując elementarne obszary swojego biznesu w ramach jednego oprogramowania, wspomożesz pracowników w codziennych obowiązkach i zwiększysz możliwości rozwoju całej organizacji. System ERP dla firmy, taki jak Dynamics 365 Business Central, to szansa na ustandaryzowanie wszystkich

procesów i przepływ informacji o klientach czy zleceniach. Bazując na kompletnych danych, możesz efektywnie optymalizować działania i planować dalsze kroki.

Współpracuj w oparciu o zintegrowane dane

Dostęp do bieżących aktualizacji informacji pozwoli Ci na zachowanie płynności współpracy wszystkich działów. Za sprawą integracji procesów obsługi klienta i administracji możesz podejmować decyzje biznesowe związane z zapotrzebowaniem na bazie konkretnych prognoz sprzedaży. Współczesne oprogramowanie dla firm zapewnia również monitorowanie przepływów pieniężnych w czasie rzeczywistym, gwarantując działom finansowym kompletny obraz statystyk sprzedażowych. Praca oparta na pełnych danych daje handlowcom możliwość sukcesywnego reagowania na zmiany w celu zwiększenia jakości obsługi, budowania lojalności czy podtrzymywania długotrwałych relacji.

Automatyzuj procesy

Manualne działania związane z np. migracją dokumentów i wprowadzaniem danych generują wysokie ryzyko błędów. Pracując w ramach zintegrowanego oprogramowania dla firmy klasy ERP, wiele procesów wykonywanych ręcznie zastępujesz automatyzacją zbudowaną na kanwie m.in. takich rozwiązań, jak algorytmy sztucznej inteligencji czy chmura obliczeniowa. Oszczędzasz tym samym czas, ograniczasz pomyłki i usprawniasz zarządzanie finansami, łańcuchem dostaw bądź sprzedażą.

System ERP Dynamics 365 Business Central możesz wykorzystywać na każdym szczeblu hierarchii firmy, standaryzując zarówno działania pracowników szeregowych, jak i zarządu. Od razu po uruchomieniu rozwiązania, możesz pracować w ramach intuicyjnego środowiska opartego na rolach użytkowników - bez konieczności zatrudniania nowych specjalistów IT do obsługi rozwiązania.

Jakie obszary obsługuje oprogramowanie dla firmy?

 

 

System ERP wspomaga konsolidację informacji w obrębie księgowości, zapasów, sprzedaży oraz zakupów, oferując wiele usprawnień w zakresie obsługi klientów. Środowisko Dynamics 365 Business Central wyposażono ponadto w grupę narzędzi dedykowanych prognozom finansowym oraz wielowymiarowym analizom, zaś integracja z Microsoft Excel pozwala na dowolną modyfikację otrzymanych raportów. Kompletne oprogramowanie do zarządzania firmą zapewni Ci szczegółowy system kontroli należności i zobowiązań oraz automatyzm w uzgadnianiu kont i zamykaniu okresów sprawozdawczych.

Bezpieczeństwo łańcucha dostaw

Rozbudowana analityka zastosowana w wysokiej klasy systemach do zarządzania pozwala na efektywną kontrolę poziomu zapasów. Zamówienia realizowane są w oparciu o rzeczywiste zapotrzebowanie oszacowane na podstawie aktualnych danych magazynowych. W Dynamics 365 Business Central odnajdziesz funkcję automatycznego obliczania ilości zapasów, czasu realizacji oraz poziomu ponownego zamówienia, zapobiegając tym samym nadwyżkom lub brakom stanów w magazynie.

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zamienić dotychczasowe programy na skonsolidowany program dla firmy, uwzględnij również oszczędności, jakie może przynieść ta zmiana. Narzędzie dostosowane do potrzeb Twojej firmy powinno zapewnić Ci bowiem dostęp do funkcji rekomendacji, za sprawą których łatwiej będzie Ci zadbać o terminowość realizacji należności wobec dostawców (a tym samym uniknięcie kar za zwłokę) czy przeciwdziałać nadużyciom procesu zakupowego, zapobiegając niepotrzebnym wydatkom.

Moblina wersja systemu ERP Dynamics 365 Business Central w przedsiębiorstwie produkcyjnym

Koordynowanie sprzedaży i obsługi

Skuteczność działów handlowych opiera się w dużej mierze na dostępności wydajnych narzędzi, które zapewnią specjalistom wsparcie na każdym etapie procesu sprzedaży. Program do zarządzania Dynamics 365 Business Central został stworzony również z uwzględnieniem tych potrzeb, wspomagając generowanie ofert, przygotowywanie zamówień i finalizowanie transakcji. Dzięki rozwiązaniom informatycznym klasy ERP handlowcy mogą śledzić interakcje z klientami oraz poszukiwać najbardziej odpowiednich technik wzrostu wyników (takich jak "up-" lub "cross-selling") na każdym etapie cyklu sprzedażowego. Mają również możliwość przeglądania zadań serwisowych oraz obciążeń, a także przypisywania zasobów w ramach sukcesywnej obsługi zgłoszenia.

Monitorowanie projektów

Za sprawą szczegółowych analiz gwarantowanych przez narzędzia współczesnego oprogramowania dla firmy, jesteś zdolny do bieżącej kontroli postępu projektów wraz z wykorzystanymi już zasobami. W systemie Dynamics 365 Business Central znajdziesz funkcje wyceny, raportowania oraz kart czasu pracy, które nie tylko ułatwią śledzenie postępów, ale też wspomogą Cię w monitorowaniu i modyfikowaniu budżetu. Co więcej, oprogramowanie Microsoft dedykowane przedsiębiorstwom, pozostaje w ścisłej integracji ze znanym i intuicyjnym dla użytkowników pakietem narzędzi Microsoft 365 (wcześniej Office 365), dzięki czemu zespoły projektowe mogą pracować w środowisku współdziałających ze sobą aplikacji biurowych bez obaw o sprawny przepływ zadań czy dokumentów.

Dlaczego warto pomyśleć o zmianie dotychczasowego systemu informatycznego? Podsumowanie korzyści!

Jeżeli działalność Twojego przedsiębiorstwa opierała się do tej pory na pracy w ramach odrębnych programów, warto poważnie rozważyć szybką zmianę. Implementując nowe oprogramowanie do zarządzania firmą, zyskasz:

  • zwiększenie wydajności pracy
  • łatwy dostęp wyłącznie do aktualnych danych wszystkich działów organizacji,
  • pełną kontrolę procesów zachodzących w organizacji,
  • lepszą jakość obsługi klientów,
  • bardziej precyzyjną analitykę biznesową,
  • rozwiązania automatyczne niosące za sobą oszczędność czasu pracy i redukcję błędów ludzkich,
  • optymalizację zasobów.

Jak wybrać oprogramowanie odpowiednie dla Twojego biznesu?

Rozwój firmy to dla przedsiębiorcy moment na podjęcie istotnej decyzji dotyczącej zmiany dotychczasowego systemu. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dotychczasowe oprogramowanie wciąż spełnia nasze oczekiwania - czy może warto zmienić je na inne, bardziej wydajne rozwiązanie. Jest to istotna decyzja rzutująca na późniejsze funkcjonowanie organizacji, dlatego cały proces należy przeprowadzić z rozwagą i ostrożnością, poświęcając przedsięwzięciu wystarczającą ilość czasu. Warto trzymać się przy tym pewnych uniwersalnych wskazówek.

1. Bazuj na charakterystyce swojej firmy

W związku z rosnącymi wymaganiami rynkowymi dostępnych jest coraz więcej rozwiązań dedykowanych zarządzaniu przedsiębiorstwem. Jeżeli zdecydowałeś, że Twoja organizacja potrzebuje nowego narzędzia do koordynacji procesów, wybór odpowiedniego oprogramowania dla firm powinieneś oprzeć przede wszystkim na strategicznych celach, które planujesz osiągnąć. Sukces wdrożenia systemu wynika bowiem w ogromnej mierze z charakterystyki danego środowiska aplikacji - czy zapewni ono dostęp do funkcjonalności właściwych dla branży, w której pracujesz oraz czy będzie ono na tyle elastyczne, aby w razie konieczności rozbudowywać je o dodatkowe narzędzia wraz z rozwojem przedsiębiorstwa.

Oferowane przez system funkcjonalności powinny odpowiadać na krytyczne obszary funkcjonowania jednostki, realizując jej potrzeby w zależności od tego, czy mówimy tu o np. dystrybucji, produkcji, finansach czy handlu. Dlatego tak istotne jest, aby przed podjęciem decyzji o wyborze systemu sporządzić precyzyjną charakterystykę swojej działalności, wraz z definicją celów, branży oraz procesów realizowanych na co dzień.

Istotny czynnik może stanowić tu także wielkość samego przedsiębiorstwa, rzutująca m.in. na metodę dostarczania oprogramowania, jaka okaże się dla Ciebie najbardziej korzystna. W przypadku systemu ERP takiego jak Dynamics 365 Business Central do wyboru mamy trzy możliwości - model tradycyjny (on-premises), hybrydowy oraz chmurowy (SaaS). Dla sektora małych oraz średnich przedsiębiorstw szczególnie rekomendowane będzie rozwiązanie chmurowe, dzięki któremu

organizacja zdolna jest do pełnego czerpania z możliwości oprogramowania, jednak bez konieczności posiadania własnych struktur IT, co często stanowi dla wskazanego sektora przeszkodę we wdrażaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych do zarządzania.

2. Bądź ostrożny przy doborze dostawcy

Wybierając partnera wdrożeniowego, kieruj się przede wszystkim doświadczeniem kandydata - nie samym kosztem inwestycji. Z reguły niższe ceny implementacji oprogramowania dla przedsiębiorstwa wynikają bowiem z niższych kompetencji dostawcy i najprawdopodobniej w krótkim okresie przełożą się ostatecznie na straty, a nie oszczędności i nowe możliwości rozwoju. Sprawdza się tu znana powszechnie zasada, zgodnie z którą kierownicy projektu oraz analitycy dobrze zaznajomieni ze swoim fachem otrzymują przeważnie wyższe wynagrodzenia. Co więcej, stałe, niższe stawki rodzą ryzyko małej elastyczności umowy.

Warto pamiętać również o zapoznaniu się z metodyką wdrożeniową poszczególnych dostawców, czyli zbiorze reguł, które pozwolą na usystematyzowaną implementację rozwiązania. Jest to szczególnie istotne podczas inwestycji w tak kluczowe elementy, jak systemy dla firm.

3. Zadbaj o komunikację oraz organizację

Decydując się na zakup systemu do zarządzania organizacją, powinieneś przede wszystkim uświadomić sobie, że jest to decyzja rzutująca z perspektywy czasu na osiągane wyniki. Dlatego ważne jest, aby dopilnować tak elementarnych kwestii, jak:

  • poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na organizację inwestycji,
  • zaangażowanie własnego zespołu specjalistów,
  • dobra komunikacja z dostawcą.

Wymienione kwestie stanowią najczęstsze problemy wśród firm, które postanowiły zainwestować w nowe rozwiązanie informatyczne. Aby wdrożenie oprogramowania okazało się sukcesem, powinieneś poświęcić przedsięwzięciu wystarczającą ilość uwagi - zarówno na etapie samego wyboru rozwiązania, jak też jego implementacji. Należy zatem zadbać o jakość kontaktu z dostawcą, opartego na zaufaniu - zatajanie informacji związanych z procesami zachodzącymi w organizacji ma niekorzystny wpływ na rezultat wdrożeń systemów. Ponadto, co niekoniecznie może wydawać się oczywiste, w kontakt ten należy zaangażować specjalnie powołany zespół projektowy, złożony z pracowników doskonale zaznajomionych z charakterem firmy - wbrew pozorom, nie jedynie specjalistów IT.

Korzystaj z ogromnych możliwości Microsoft Dynamics 365 Business Central

Dynamics 365 Business Central (dawniej Dynamics NAV) to kompletny system do zarządzania firmą, dzięki któremu zintegrujesz wszystkie procesy swojego przedsiębiorstwa. Rozwiązanie jest w pełni zoptymalizowane pod kątem potrzeb małych i średnich organizacji, realizując ścieżkę cyfrowej transformacji biznesu. Technologia klasy ERP wykorzystywana w oprogramowaniu bazuje na

możliwościach najbardziej aktualnych trendów informatycznych, takich jak sztuczna inteligencja, OCR czy cloud computing.

Pełna integracja produktu z narzędziami Microsoft 365/ Office 365 zapewnia z kolei dostęp do wirtualnego środowiska codziennej pracy, zaś dodatkowe aplikacje branżowe - możliwość rozbudowywania podstawowej funkcjonalności zgodnie z tempem rozwoju Twojego przedsiębiorstwa.

Oprogramowanie ERP Dynamics 365 Business Central gwarantuje wygodę użytkowania, będąc dostępnym z poziomu dowolnej lokalizacji oraz urządzenia z zachowaniem pełnej wersji funkcjonalności. Korzystaj z systemu w opcji najbardziej wygodnej w danym momencie - za pośrednictwem przeglądarki internetowej, smartfonu, tabletu czy laptopa obsługujących system Windows, iOS lub Android. Możesz również zdecydować się na pobranie dodatkowych, dedykowanych aplikacji dostępnych na platformie Microsoft AppSource.

Sprawdź, jakie możliwości zapewni Twojej firmie Microsoft Dynamics 365 Business Central

Pobierz przewodnik po systemie ERP

System ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central
TOP